Panele

Poszukaj swojego produktu wśród:

CLASSEN jest wiodącym producentem wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Polsce i na świecie.

Firma powstała w 1963 roku w miejscowości Kaisersesch w Niemczech, gdzie mieści się jedna z fabryk Classen oraz główna centrala firmy. Druga z niemieckich fabryk zlokalizowana jest w mieście Baruth. Na rynku polskim zaistniała w 1990 roku jako firma Gorex Sp. z o.o., a od 1996 roku przekształciła się w Classen-Pol S.A. i posiada hale produkcyjne w Zwonowicach koło Rybnika, gdzie mieści się również polska centrala firmy.

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych.

Szwajcarska jakość i korzenie.

Kronopol Sp. z o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych.

Spółka powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia przez holding Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych. Podpisanie 7 stycznia aktu notarialnego dało początek nowej rzeczywistości.

Szwajcarski inwestor zapewniając wielomilionowe nakłady, szybko zmodernizował park maszynowy oraz technologię. Dzięki temu jakość produkowanych płyt została zauważona i doceniona przez klientów. To był jednak dopiero początek zmian i inwestycji.


Firma KAINDL Austria jest jednym z największych na świecie producentów paneli podłogowych, płyt meblowych i wiórowych. Jest współwłaścicielem grupy KRONO, członkiem i założycielem jedynego ciała opiniotwórczego w europie : EPLF (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Paneli Podłogowych). Historia firmy KAINDL sięga XIX wieku (pierwsze tartaki rodziny KAINDL powstały w 1897roku) Obecnie firma KAINDL posiada 3 nowoczesne zautomatyzowane fabryki (2 w Salzburgu i 1 w Lungotz) oraz niedawno zbudowane centrum logistyczne w Walsk. Salzburga wraz z show-roomem i centrum szkoleniowym. Firma KAINDL produkuje nie tylko płyty i podłogi, lecz także pomysły. W latach 60 XX wieku firma zasłynęła jako pierwszy na całym świecie producent płyt wiórowych. Dziś firma KAINDL uważana jest za lidera innowacji w obszarze podłóg i wykończenia wnętrz.Drewno jest tu czymś więcej niż tylko surowcem - to naturalne źródło pomysłów.Wieloletnie doświadczenie wyznacza wysokie standardy jakościowe czego efektem są wyroby w wielu klasach z naciskiem na kolekcje PREMIUM

certyfikat

Pilnujemy niskich cen